Etiopia – zabytkowe miasta i co jeszcze?

Etiopia to jeden z krajów Afryki Wschodniej. Kraj nazywany „ojczyzną kawy”, który słynie z wielu zabytkowych miejsc. Należą do nich z pewnością miasta takie jak Addis Ababa (stolica kraju ze słynną Katedrą Trójcy Świętej) czy miasto Mekelle. Podróżując po Etiopii nie można przegapić też wizyty w Lalibela, gdzie znajdują się zabytkowe, wykute w skałach kościoły. Warto zatrzymać się też w Yeha (miejscowości będącej największym obszarem archeologicznym z epoki brązu) czy Gonder, które jest dawną stolicą Cesarstwa Etiopii. Etiopia to nie tylko miasta, ale też kraj, który zachwyci wielbicieli natury. To właśnie tutaj znajduje się jezioro Tana (największe etiopskie jezioro) czy przepiękny wodospad Tissisat, który jest drugim co do wielkości wodospadem w Afryce. Etiopia słynie też z imponujących wulkanów – między innymi tarczowego wulkanu Erta Ale czy wulkanu Dallol. Krajobrazy tych miejsc zachwycają każdego!

Chcesz zwiedzić Etiopię? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Etiopii biura podróży Globzon Travel:

Lalibela – etiopski „ósmy cud świata”

Lalibela to jedno z etiopskich miast. Z pewnością powinno się ono znaleźć się na liście miejsc, które planujemy odwiedzić podróżując po Etiopii. Dlaczego? Nie tylko ze względu na sakralny charakter tego miejsca, ale też z powodu jego malowniczego położenia wśród masywnych gór (miasto usytuowane jest na wysokości 2630 m n.p.m).

Lalibela to święte miejsce wyznawców Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego znane między innymi z imponujących kościołów wykutych w skałach (według jednej z legend pomocni przy ich budowie byli między innymi aniołowie). Najsłynniejsze to z pewnością kościół Bet Medhane Alem czy Bet Merkurios do którego dociera się tunelem. Na uwagę zasługuje też niesamowicie starannie wykonana świątynia Bet Amanuel. Nie bez powodu te sakralne budowle wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO, bo nigdzie indziej nie zobaczymy tak wspaniałego „ósmego cudu świata”.

Chcesz zobaczyć Lalibelę i inne etiopskie miasta? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Etiopii biura podróży Globzon Travel:

Czym zachwyca stolica Etiopii?

Etiopia nie jest zbyt popularnym kierunkiem wyjazdowym, ale cały ten kraj zachwyca na tyle, że powinno się to zmienić jak najszybciej. Planując tam podróż warto ją zacząć od wizyty w jej stolicy – Addis Ababie, pełnej świątyń, pomników czy muzeów. Najsłynniejszym muzeum jest Muzeum Narodowe, a jedną z najważniejszych świątyń jest Katedra Trójcy Świętej. W całej Etiopii jest mnóstwo miejsc związanych z ostatnim etiopskim cesarzem – Hajle Syllasje, określającego się mianem „Wybrańca Bożego”. Są to choćby pomnik czy jego ówczesna siedziba Pałac Menelik.

Chcesz zobaczyć stolicę Etiopii i inne etiopskie miasta? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Etiopii biura podróży Globzon Travel: