To trzeba mieć w walizce wybierając się w podróż do Gruzji

Gruzja to jeden ze wspaniałych krajów Kaukazu. Kraj, który słynie z pysznej kuchni, niesamowitej gościnności czy zapierających dech w piersiach scenerii. O czym nie możemy zapomnieć wybierając się tam w podróż?

Na początek warto pamiętać, że aby wjechać do Gruzji obywatele RP nie potrzebują wizy, ani nawet paszportu. W walizce natomiast musi znaleźć się chociażby dowód osobisty, który na chwilę obecną wystarcza, aby móc rozpocząć gruzińską przygodę. Jeśli chodzi o inne rzeczy które powinny znaleźć się w naszej torbie to tutaj nie ma już jednoznacznej odpowiedzi na zadane powyżej pytanie, gdyż wszystko zależy tak naprawdę od okresu w którym decydujemy się na podróż.

Gruzję najlepiej odwiedzać od kwietnia/maja (kiedy to budząca się przyroda niesamowicie zachęca do podróżowania). Chłodniej robi się około listopada. Okres pomiędzy tymi miesiącami jest najlepszy i wtedy w walizce zabraknąć nie może:

  • chust czy dłuższych spódnic (dla Pań) oraz spodni za kolano (dla Panów) – przydadzą się podczas wchodzenia do miejsc świętych
  • wygodnych butów (najlepiej za kostkę), które przydadzą się podczas zwiedzania
  • kapelusza/czapki/chusty na głowę, kremu z filtrem, okularów przeciwsłonecznych
  • stroju kąpielowego
  • pozytywnego nastawienia, otwartości i dobrego humoru, który sprawi, że z podróży wrócimy z takimi wspomnieniami, które w pamięci pozostaną na bardzo długo.

To co, pakujemy się do Gruzji? Jeśli tak to koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Globzon Travel i wybierz coś specjalnie dla siebie:

Słynne gruzińskie klasztory

Gruzja to jeden z piękniejszych krajów Kaukazu. Wspaniałe krajobrazy, pyszna kuchnia i unikatowe zabytki sprawiają, że Polacy coraz częściej decydują się, by zwiedzić i lepiej poznać Gruzję.

Podróżując po tym kraju nie sposób nie odwiedzić najwspanialszych kościołów i gruzińskich klasztorów. Do najważniejszych należy oczywiście katedra Bagrati leżąca w Kutaisi. Innym miejscem wartym uwagi jest znajdujący się w gruzińskim regionie Kachetia klasztor Dawid Garedża (leży on niedaleko granicy z Azerbejdżanem). Gruzja słynie też z klasztoru Dżwari i zabytkowych cerkwi: między innymi Sioni czy Anczischati. Co ciekawe, w kraju tym można znaleźć nawet klasztor na skalnej maczudze, który prezentuje się niezwykle imponująco.

Chcesz zobaczyć najważniejsze gruzińskie zabytki i nie tylko? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Vanellus Travel:

Uszguli – malownicza gruzińska wioska

Podróżując po Gruzji raz po raz podziwiać będziemy niezwykle malownicze widoki. Planując tam podróż warto odwiedzić Uszguli – najwyżej położoną wioskę w Europie (lepiej pominąć tutaj spory związane z tym, czy Gruzja leży w Europie czy Azji, bo kłótnie takie nie są tutaj potrzebne), gdzie z pewnością będzie okazja by złapać przysłowiowy oddech i odpocząć w spokojnej, wiejskiej scenerii.

Do Uszguli najlepiej wyruszyć z Mestii, bo ta trasa jest niezwykle malownicza. Po dotarciu poczujemy się jakbyśmy znaleźli się w miejscu w którym czas jakby się zatrzymał. Podziwiać tam można nie tylko wspaniałe wieże obronne na tle majestatycznego i imponującego Kaukazu, ale i.. spacerujące po drogach krowy. Gwarantujemy, że pobyt w Uszguli pozwoli nam się oderwać od codzienności, a oprócz tego ustrzelimy fantastyczne zdjęcia, których pozazdrości nam niejeden znajomy. 

Chcesz pospacerować po Uszguli i zobaczyć malownicze, gruzińskie miasteczka? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Vanellus Travel: