Dlaczego chociaż raz w życiu warto wybrać się na Madagaskar?

Co pojawia się przed naszymi oczami, jeśli pomyślimy o Madagaskarze? Z pewnością rajskie plaże, odpoczynek na białym piasku pod palmą, egzotyczne drinki czy dzika przyroda. Ale czym jeszcze zachwyca ten kraj (i jednocześnie co sprawia, że choć raz w życiu powinniśmy odbyć tam podróż)?

Madagaskar to nie tylko miasta ze wspaniałymi zabytkami, ale też maleńkie, lokalne wioski, które zachwycają spokojem. Mieszkańcy żyją w nich zgodnie z przekazywanymi z pokolenia na pokolenie tradycjami, serdecznie witają przyjezdnych i z uśmiechem pokazują swój lokalny świat. Madagaskar to też miejsce ze wspaniałymi Parkami Narodowymi porośniętymi bujną, zieloną, gęstą roślinnością. Miejsca te szczególnie upodobały sobie egzotyczne gatunki zwierząt, z którymi z pewnością staniemy oko w oko podróżując po wyspie (co ciekawe, wiele gatunków zamieszkujących Madagaskar jest endemicznych, czyli występujących jedynie na jego obszarze). A do tego pyszna kuchnia i egzotyczne napoje, a także możliwość uprawiania trekkingu na przepięknie położonych obszarach. Czego chcieć więcej?

Marzysz o niezapomnianej podróży? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Madagaskar biura podróży Globzon Travel:

Co warto zobaczyć w stolicy Madagaskaru?

Antananarywa (w skrócie Tana) to stolica Madagaskaru, którą z pewnością warto odwiedzić planując podróż na Madagaskar. Według danych Tanę najprawdopodobniej założono koło 1625 roku. Świątynia Ambohipotsy czy słynny Pałac Królowej to tylko jedne z wielu ważnych historycznie obiektów, oprócz nich trzeba udać się do licznych parków i miejsc w których przebywają egzotyczne zwierzęta. W mieście znajduje się miedzy innymi Farma Krokodyli, a na obrzeżach Park Lemurów, w którym podziwiać można te charakterystyczne zwierzęta w ich środowisku. Dobra zabawa gwarantowana, bo lemury uwielbiają być fotografowane i „zaczepiają” przyjeżdżających

Chcesz zwiedzić Antananarywę i zobaczyć najpiękniejsze miejsca całego Madagaskaru? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Madagaskar biura podróży Globzon Travel: