Oman – dlaczego warto udać się na pustynię Wahiba?

Oman to jeden z najpiękniejszych krajów Bliskiego Wschodu. To państwo w którym zdecydowanie nie można się nudzić, gdyż każdy może znaleźć tu zajęcie idealne dla siebie. Można tu zwiedzać orientalne miasta, uprawiać sporty wodne, poznawać serdecznych mieszkańców czy delektować się wyjątkową kuchnią. Ci, którzy uwielbiają odpoczynek również nie będą zawiedzeni, gdyż Oman leży nad Morzem Arabskim oraz Zatoką Omańską. Co więcej, odnajdą się tutaj też wielbiciele zapierających dech w piersiach widoków, nie tylko przyrodniczych, ale też pustynnych. Pustynia Wahiba (Wahiba Sands) jest z pewnością jednym z tych miejsc w którym można złapać oddech, oderwać się od codzienności i podziwiać zapierające widoki. I to właśnie dlatego koniecznie trzeba ją odwiedzić w trakcie podróży do Omanu. Warto zwiedzić ją jeepami 4×4. Co więcej, można spędzić tutaj też noc, co będzie nie lada gratką dla każdego podróżnika.

Marzysz o niesamowitej podróży do Omanu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą poniższych wyjazdów, a na pewno znajdziesz coś dla siebie:

Miejsca, które warto odwiedzić podróżując po Omanie

Oman to jeden z krajów Bliskiego Wschodu. Z czym najczęściej się kojarzy? Na pewno z pyszną kuchnią, imponującymi krajobrazami i gościnnością mieszkańców. Będąc w Omanie koniecznie trzeba odwiedzić niektóre z miast – podróż warto rozpocząć na przykład od wizyty w Muskacie czyli stolicy, gdzie zobaczyć trzeba między innymi Wielki Meczet Sułtana Kabusa czy Pałac Al Alam (będący rezydencją obecnego władcy Omanu). Podróżując warto zatrzymać się też w Nizwie czy Bahli. Oman oprócz miast zachwyca też imponującą pustynią na której nocleg będzie imponującym przeżyciem. Na uwagę zasługuje także Bimmah Sinkhole czyli bajkowo turkusowe jezioro (w którym chętni mogą zażyć orzeźwiającej kąpieli). Oman słynie też z maleńkich wiosek, jak na przykład Birkat Al Mouz (gdzie zobaczyć można ogromne palmy daktylowe czy.. domy z błota). Jak widać podróż do Omanu jest bardzo dobrym pomysłem, gdyż każdy może znaleźć coś dla siebie.

Marzysz o niesamowitej podróży do Omanu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą poniższych wyjazdów, a na pewno znajdziesz coś dla siebie:

Czy podróż do Omanu jest bezpieczna?

Bezpieczeństwo podczas podróżowania jest niezwykle ważne. Dotyczy ono nie tylko samej podróży do danego kraju, ale przede wszystkim przebywania w nim. Planując wyjazd staramy się więc dowiedzieć jak najwięcej o ewentualnych zagrożeniach w danym kraju, by nie narażać się niepotrzebnie na jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

Jeśli chodzi o podróż do Omanu to z pewnością nie ma się czego obawiać. Oman jest krajem niezwykle przyjaznym i serdecznym dla turystów, a mieszkańcy starają się jak tylko mogą, by podróż i sam pobyt przebiegała jak najlepiej. Tolerancja i otwartość to kolejne cechy lokalsów. Dodatkowo, to właśnie ten kraj znalazł się na 4 miejscu w raporcie dotyczącym konkurencyjności turystyki Światowego Forum Ekonomicznego (w roku 2017) jako jeden z najbezpieczniejszych krajów świata. Przed wyjazdem nie ma się więc co obawiać, bo to właśnie w tym wspaniałym kraju Bliskiego Wschodu przeżyć możemy najwspanialszą przygodę życia.

Chcesz pojechać do Omanu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do tego kraju biura podróży Globzon Travel: