Kubańskie ulice i uliczki

Spacer po zakamarkach Kuby jest nieodłącznym elementem każdej wyprawy na wyspę. Lokalne ulice i uliczki tętnią życiem. To tu podejrzysz uśmiechniętych (a często i roztańczonych) mieszkańców, zobaczysz ich kolorowe stroje, posłuchasz lokalnej muzyki i poczujesz prawdziwą atmosferę miejsca w którym jesteś. Kubańskie uliczki pachną miejscową kuchnią i świeżo wyciskanym sokiem z owoców. Znajdziesz tu też wiele lokalnych knajpek czy sklepów z kolorowymi, przyciągającymi uwagę szyldami. Raz po raz po ulicy przemykają kolorowe, amerykańskie samochody, które są charakterystyczne w tej części świata. Ten kubański klimat sprawia, że Kuby nie chce się opuszczać.

Kilka słów o kubańskiej kuchni

Jesteśmy zdania, że poznanie najważniejszych miast i obejrzenie najistotniejszych zabytków nie wystarczy, aby stwierdzić, że poznało się odwiedzany kraj od podszewki. Konieczne jest coś więcej – podejrzenie życia mieszkańców, wtopienie się w miejscową atmosferę czy… spróbowanie lokalnej kuchni. Jeśli chodzi o to ostatnie to Kubę zdecydowanie warto poznać przez pryzmat jej smakołyków. Kuchnia kubańska jest prosta, pyszna i sycąca. Zauważalne są w niej wpływy hiszpańskie i wpływy rdzennych Indian. Podstawę wielu dań stanowi ryż, fasola, jada się też drób, wieprzowinę i wołowinę, owoce morza oraz ryby. Nie brakuje też warzyw z których przyrządzane są sałatki. Za danie narodowe uważany jest ryż z fasolą (arroz congri). Inną często jadaną potrawą jest ropa vieja – wolno gotowana wołowina w sosie z pomidorów (często z dodatkiem papryki). W kraju tym odnajdą się też wielbiciele różnorodnych zup. Co ciekawe, Kuba to jeden z tych krajów w których spróbujemy też bananów przyrządzanych niemalże na wszystkie możliwe sposoby, dlatego każdy wielbiciel owoców poczuje się na Kubie jak w raju!

Marzysz o niezwykłej przygodzie, kubańskich drinkach czy odpoczynku na rajskiej plaży? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Globzon Travel, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie:

Kuba – salsa, samochody, przejażdżki konne

Wyprawa na Kubę zdecydowanie jest czymś, co powinien przeżyć każdy wielbiciel podróży. Kraj ten jest miejscem wspaniałym nie tylko dla tych, którzy uwielbiają relaks i odpoczynek na rajskich plażach, ale też dla każdego kto uwielbia spędzać czas w inny sposób. Co oferuje więc Kuba dla tych, którzy lubią aktywnie podróżować?

Pierwszą atrakcją z pewnością są lekcje salsy – Kuba to kraj, gdzie salsę tańczy się praktycznie wszędzie: na ulicy (gdzie kubańska muzyka dobiega na przykład z domów czy przemykających amerykańskich samochodów), w knajpkach, w klubach. Obiecujemy więc, że podróż na Kubę pozwoli nam nie tylko przyswoić sobie kroki taneczne, ale i wypróbować swoich sił na lokalnych parkietach.Kolejną atrakcją jest z pewnością przejażdżka starymi, kolorowymi, amerykańskimi samochodami z lat 50 XX wieku (podziwianie stolicy czyli Hawany jest równie pasjonujące z perspektywy właśnie takiego samochodu jak podczas spacerów wąskimi uliczkami). Na Kubie pojeździć też można konno, co także będzie nie lada atrakcją.

Marzysz o niesamowitej podróży w trakcie której nauczysz się kubańskiej salsy? Chcesz wycisnąć z podróży na Kubę maksymalnie dużo, a na koniec odpocząć na rajskich plażach Varadero? Z nami to możliwe!

Kiedy najlepiej lecieć na Kubę?

Co mamy przed oczami, gdy pomyślimy o podróży na Kubę? Oczywiście rajskie plaże, kolonialne zabytki, orzeźwiające drinki, pyszną kuchnię i roztańczonych Kubańczyków. Kiedy najlepiej zaplanować podróż na Kubę, by czerpać z niej wszystko to, co najlepsze?

Najprościej mówiąc, cały rok jest dobry, aby udać się na Kubę. Kraj ten leży w klimacie tropikalnym, co bardzo sprzyja podróżowaniu. Jeśli oprócz relaksu chcemy Kubę zwiedzić to najlepszym okresem są miesiące od listopada do maja, bo właśnie wtedy panuje tam pora sucha. Temperatury nie są aż tak wysokie (około 25 stopni Celsjusza) i bardzo rzadko padają deszcze. W pozostałych miesiącach deszcze są częstsze, ale nawet jeśli są to padają intensywnie, ale krótko, co nie przeszkadza, a wręcz orzeźwia i odświeża.

Marzysz o niezwykłej przygodzie, kubańskich drinkach i czy odpoczynku na rajskiej plaży? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Globzon Travel, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie:

La Habana – stolica Kuby

Kiedy usłyszymy, że zwiedzimy La Habanę czyli stolicę Kuby możemy poczuć się nieco zmieszani. Nie ma się jednak czym przejmować bo to to samo miasto, które my znamy pod nazwą Hawana. Roztańczone miasto pełne kolonialnych budynków, pomników i przemykających przed naszymi oczami amerykańskich samochodów z lat 60. Stare miasto Hawany już w 1982 roku wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto tam zobaczyć też Muzeum Rewolucji Kubańskiej, ratusz miejski czy słynny plac z barokową katedrą. Dzięki swojej atmosferze i klimatowi Hawana nie tylko współcześnie jest miejscem bardzo często odwiedzanym, ale i w przeszłości była ulubionym miastem słynnego pisarza Ernesta Hemingwaya. 

Marzysz o wyjeździe na Kubę? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Globzon Travel, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie:

Kuba… raj dla miłośników… no właśnie, czego?

Wyjazd na Kubę jest marzeniem niejednego podróżnika. Choć wielu z nas Kuba kojarzy się z miejscem idealnym do odpoczynku to warto wiedzieć, że to właśnie na Kubie zobaczymy nie tylko najbardziej rajskie plaże, ale i przykłady kolonialnej architektury, klimatyczne knajpki i roztańczone uliczki. Kto więc powinien pojechać na Kubę, by czuć się tam jak u siebie?

Każdy kto uwielbia muzykę i taniec odnajdzie się na kolorowej Kubie, bo to właśnie tam zewsząd dobiega muzyka i wszędzie dostrzec można roztańczonych Kubańczyków. Wielbiciele motoryzacji również znajdą coś dla siebie, bo przecież Kuba słynie ze starych, amerykańskich samochodów, które przemykają przed naszymi oczami. Na Kubie zachwyca też kuchnia i pyszne drinki, ciągnące się kilometrami plantacje tytoniu (bo Kuba to przecież najlepsze na świecie cygara) i kolorowe „perełki” architektoniczne. Jeśli więc jeśli chcesz odpocząć, potańczyć spróbować pysznej kuchni, poznać kubańską sztukę i dowiedzieć się nieco o historii Kuby to wyjedź, a z pewnością nie zapomnisz takiej podróży bardzo długo.

Marzysz o wyjeździe na Kubę? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Globzon Travel, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie: