Filipiny – 3 ciekawostki

Z czym kojarzą się Filipiny – państwo nazywane Krainą Tysiąca Wysp i Wysepek? Z pewnością z rajską atmosferą, idealnymi warunkami do nurkowania czy plażami na których można odpocząć. Filipiny to też pyszna kuchnia, gościnni i otwarci mieszkańcy oraz zapierająca dech w piersiach natura. To kraj, który zachwyci, zainspiruje i… zaskoczy! Dlaczego zaskoczy? Oto 3 ciekawostki związane z Filipinami o których być może nie mieliście pojęcia!

  1. Niewielu wie, że jednym z najpopularniejszych sportów na Filipinach są… walki kogutów. Uważane są one niemalże za sport narodowy, przez co w wielu filipińskich miastach i miasteczkach natknąć nie można na mini areny.
  2. Podróżując po Filipinach z pewnością natkniemy się na tak zwane „filipińskie gary”. Są to knajpki ulokowane najczęściej w domach mieszkańców, gdzie spróbować można lokalnych przysmaków. Serwują one każdego dnia inne dania, a aby dowiedzieć się jakie wystarczy zajrzeć do.. wystawionych garów!
  3. Filipiny słyną z … bananów! Owoce te smakują tutaj jak nigdzie indziej! Przekonaj się sam!

Chcesz odwiedzić rajskie filipińskie wyspy? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Filipiny biura podróży Globzon Travel:

Filipiny – kraina siedmiu tysięcy wysp i wysepek

Podróżnicy interesujący się wyprawami na Filipiny z pewnością niejednokrotnie natknęli się na określenie, że Filipiny to „kraina siedmiu tysięcy wysp i wysepek”. Oczywiście jest to prawda, gdyż terytorium Filipin obejmuje ponad siedem tysięcy rajskich i przepięknie ulokowanych wysepek, dlatego w trakcie podróży do tego kraju z pewnością nie można narzekać na brak różnorodności. Najczęściej wymieniane wśród wysp są Bohol czy Cebu, jednak na uwagę zdecydowanie zasługują też takie wysepki jak Pamilacan (wspaniałe miejsce na snorkeling i odpoczynek) czy wysepka Lamanok, która słynie z zabytkowych jaskiń. Warto odwiedzić też Camaguin – wulkaniczną wyspę, nazywaną Wyspą Ognia.

Chcesz odwiedzić rajskie filipińskie wyspy? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Filipiny biura podróży Globzon Travel:

3 dobre powody dla których chociaż raz w życiu warto odwiedzić Filipiny

Filipiny to kraj niezwykle egzotyczny położony w Azji Południowo-Wschodniej. Całość składa się z ponad siedmiu tysięcy malowniczo rozproszonych wysepek położonych na Oceanie Spokojnym. Można tam nie tylko odpocząć, ale i uprawiać sporty wodne, nurkować, zwiedzać i próbować lokalnych specjałów. Dlaczego chociaż raz w życiu warto udać się tam w podróż?

1. Podczas jednej podróży zwiedzisz wiele rajskich wysepek – jednego dnia możemy odpoczywać na wyspie Bantayan, a innego nurkować na wysepce Siquior zamieszkiwanej przez Szamanów 🙂

2. Świeża, aromatyczna kuchnia zachwyca! (nic nie smakuje tak dobrze jak świeże ryby, owoce morza i.. filipińskie banany, które uchodzą za najlepsze na świecie!)

3. Filipiny zamieszkiwane są przez ludzi, którzy choć czasem sami mają niewiele to wyciągną pomocną dłoń do każdego, kto ich o to poprosi. Mieszkańcy z ciekawością witają przyjezdnych, częstują swoimi specjałami i chętnie odprawią lecznicze rytuały dla każdego, kto będzie tego chciał.

To wszystko i o wiele, wiele więcej sprawia, że podróż na Filipiny będzie podróżą, którą zapamiętamy do końca życia.

Marzysz o egzotycznej wyprawie, którą zapamiętasz do końca życia? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Filipiny biura podróży Globzon Travel:

Filipińska wyspa Bantayan

Filipiny to kraina siedmiu tysięcy przepięknie ulokowanych wysepek. Każda z nich ma swój urok i zachwyca na swój sposób malowniczymi krajobrazami, pyszną kuchnią i rajskimi plażami.
Wybierając się w podróż na Filipiny koniecznie trzeba odwiedzić wyspę Bantayan. Nie jest to największa filipińska wyspa, ale nigdzie indziej nie znajdziemy tak wielu palm kokosowych, bo to nimi pokryta jest znaczna jej część. Oprócz tego wysepka słynie z parku Mangrowego zaskakującego wielością odcieni (nie tylko zieleni!), starego hiszpańskiego fortu i jaskini zamieszkiwanej przez nietoperze. Po zwiedzaniu czas na posmakowanie pysznej, filipińskiej kuchni i odpoczynek na jednej z przepięknych, piaszczystych plaż. 

Chcesz odwiedzić rajskie filipińskie wyspy? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Filipiny biura podróży Globzon Travel: