Indie – Hawa Mahal czyli zjawiskowy Pałac Wiatrów

Indie to kraj gwarny i tętniący życiem. Miejsce niejednoznaczne, zróżnicowane, wielobarwne. Jednym z wielu zachwycających miast jest z pewnością Jaipur (Dżajpur) – stolica niesamowicie kolorowego stanu Radżastan, gdzie znajduje się słynny Pałac Wiatrów Hawa Mahal. Wzniesiono go już w 1799 roku i zbudowano ze zjawiskowego czerwonego piaskowca.

Fasada tego budynku jest niesamowicie charakterystyczna i przypomina ul, nie sposób więc przejść obok niego obojętnie. W środku znajduje się muzeum archeologiczne z zabytkowymi eksponatami, a na zewnątrz roztacza się widok na słynne obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar i na cały, kolorowy Jaipur.

Marzysz o wyjeździe do kolorowych i gwarnych Indii? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do tego kraju biura podróży Vanellus Travel:

Jacy są Hindusi?

Hindusi (nazywanych przez niektórych Indusami lub Indyjczykami) to osoby mieszkające w Indiach lub ludzie pochodzący z subkontynentu indyjskiego (ale mieszkające poza Indiami). Posługują się oni nie tylko językiem hindi, ale również różnorodnymi dialektami i odmianami tego języka. Życie wielu z nich podporządkowane jest licznym rytuałom, ceremoniałom i obrzędom (związanym np. z wyznawaną religią). Ich stroje są bardzo charakterystyczne, bo wielu Hindusów nosi kolorowe, tradycyjne stroje. W stroju kobiet popularne jest sari czyli kolorowe pasy, a mężczyzn można spotkać w turbanach na głowach.

Chcesz poznać Hindusów i zwiedzić kolorowe Indie? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Indii biura podróży Globzon Travel: