Jordania – waluta, język, religia

Wyprawa o Jordanii jest marzeniem wielu podróżników. To kraj, który zachwyca zabytkami sprzed tysięcy lat, piaszczystą pustynią, możliwością odpoczynku nad Morzem Martwym czy Morzem Czerwonym oraz pyszną kuchnią. Przed wyprawą do Jordanii warto dowiedzieć się nieco o tym kraju. Wiedza odnośnie waluty, języku czy religii z pewnością przyda się niejednemu z nas.

WALUTA – Walutą Jordanii jest dinar jordański (JOD). W Polsce wymiana PLN na JOD możliwa jest bardzo rzadko (a jeśli jest to często jest bardzo niekorzystna), dlatego zalecamy zabranie ze sobą do Jordanii dolarów (USD), które bez problemu wymienić można na miejscu na miejscową walutę.

JĘZYK – Językiem urzędowym Jordanii jest język arabski. Z młodszym pokoleniem można w wielu miejscach porozumieć się w języku angielskim.

RELIGIA – Jordania jest krajem muzułmańskim (dominującą religią jest więc islam). W trakcie podróży należy dostosować się do panujących obyczajów odnośnie ubioru (szczególnie przy wchodzeniu do miejsc świętych). W ubiorze należy unikać roznegliżowania.