Kiedy najlepiej udać się w podróż do Jordanii?

W Jordanii znajdziemy wszystko – imponujące zabytki z antycznych czasów, nowoczesne arabskie miasta, pustynię na której możemy spędzić noc pod niebem pełnym gwiazd. A do tego morze, serdeczni Jordańczycy otwarci na inne kultury czy pyszna, tradycyjna kuchnia pełna dań, których nasze podniebienie na długo nie zapomni. Kiedy najlepiej wybrać się w podróż do tego kraju, aby pogoda nie wpłynęła negatywnie na nasz nastrój oraz podróżowanie? 🙂

Jordanię odwiedzać można niemalże cały rok, gdyż klimat cały czas sprzyja tam podróżowaniu (a w większości kraju stale jest ciepło). Musimy jednak pamiętać, że w miesiącach letnich (lipiec, sierpień) temperatura jest wyższa niż w pozostałych. Okres ten jest najlepszy, jeśli podróżowanie chcemy połączyć z relaksem na plaży nad morzem. Porę roku powinniśmy wybrać więc indywidualnie i dopasować ją do tego, w jaki sposób chcemy spędzić czas w tym niezwykłym kraju.

Marzysz o wyjeździe do bajkowej Jordanii? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do tego kraju biura podróży Vanellus Travel: